ورق PP

ورق PP پلی پروپیلن

ورق PP یا ورق پلی پروپیلن

ورق PP یا ورق پلی پروپیلن با پلیمریزاسیون گاز پروپیلن تولید می شود. هزینه مواد اولیه آن نیز مانند پلی اتیلن پائین است. تفاوت مولکول ورق PP با ورق PE تنها در یک اتم کربن اضافی در مونومر گازی می باشد که این ساختمان متفاوت مونومر اولیه سبب ایجاد شاخه های جانبی یکنواخت تر می شود که در نتیجه آن، ماده حاصل دارای خواص فیزیکی و شیمیایی یکنواخت تری است. حضور گروه متیل (CH3) در زنجیره پلیمر سبب محدود شدن چرخش زنجیره اصلی و در نتیجه کاهش انعطاف پذیری و افزایش استحکام می گردد.

ورق پلی پروپیلن با پلیمریزاسیون گاز پروپیلن تولید می شود. هزینه مواد اولیه آن نیز مانند پلی اتیلن پائین است. تفاوت مولکول ورق پلاستیک PP با ورق PE تنها در یک اتم کربن اضافی در مونومر گازی می باشد که این ساختمان متفاوت مونومر اولیه سبب ایجاد شاخه های جانبی یکنواخت تر می شود که در نتیجه آن، ماده حاصل دارای خواص فیزیکی و شیمیایی یکنواخت تری است. حضور گروه متیل (CH3) در زنجیره پلیمر سبب محدود شدن چرخش زنجیره اصلی و در نتیجه کاهش انعطاف پذیری و افزایش استحکام می گردد.

ورق پلي پروپيلن ترموپلاستيکي با خاصيت کريستالي بين پلي اتيلن سبک (LD ) و سنگين (HD ) است که در عين مقاومت خوب و چغرمگي ، داراي خاصيت انعطاف خوبي نيز مي باشد به ويژه وقتي که با اتيلن کوپليمر باشد.
ورق پلي پروپيلن اغلب مات (غير نورده ) بوده و در مقابل مواد شيميايي ، خستگي و تاخوردگي مقاومت زيادي از خود نشان مي دهند.از مصارف مهم اين کالا پوشش هاي مقاوم در برابر خورندگي، لوازم التحرير و ارتزهاي شکستگي استخوان مي باشد.

ورق پلاستیک PP

ورق های PP

ورق پلی پروپیلن، پلیمری نیمه بلورین با دانسیته پایین، مقاومت حرارتی و شیمیایی بالا و خواص مکانیکی مناسب میباشد. نوع رندوم کوپلیمر در مقایسه با هموپلیمر از شفافیت و مقاومت ضربه بالاتری در دمای پایین برخوردار است. بعلاوه نوع کوپلیمر، قابلیت چاپ پذیری، خواص مکانیکی و عایق بندی مناسب تری را دارا می باشد و تنظیم آن در فرایند ترموفرمینگ به دلیل مقاومت بالاتر راحتتر می باشد.

مزایا و علل کاربرد ورق PP

۱٫ بالابودن ضربه پذیری

۲٫ مقاومت بالا در برابر عواملی شیمیایی و خورنده

۳٫ مقاومت سایش مناسب

۴٫ مقاومت الکتریکی مناسب

۵٫ سبکی (دانسیته کمتر نسبت به PETو PVC)

۶٫ عدم سمیت

۷٫ جوش پذیری

۸٫ پایداری ابعادی در دمای بالا

کاربردهای متداول محصول

بسته بندی گوشت، پنیر، غذاهای آماده

لوازم التحریر

قابلیت های کاربردی

امکان تولید با گرین های مختلف

قابلیت لمینیت شدن با PEبه جهت عایق بندی(Sealing)

قابلیت لمینیت با EVOHجهت افزایش مقاومت در برابر نفوذپذیری

امکان دستیابی به شفافیت مشابه PETو PVC با استفاده از افزودنی ها

مشخصه های ابعادی محصول

ضخامت ۲۰۰ الی ۸۰۰ میکرون تا عرض ۱ متر به صورت رول با وزن درخواستی مشتری

برای اطلاع از قیمت ورق های پلیمری از طریق لینک زیر با ما تماس بگیرید

ارتباط با ما

ورق PP
نوشتهٔ پیشین
لیوان یکبار مصرف
نوشتهٔ بعدی
ورق PE

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.