ورق HIPS

ورق HIPS هایمپک

ورق HIPS یا ورق هایمپک یا ورق پلی استایرن ، استحکام بالا، قالبگیری خوب به همراه توانایی فرایند پذیری مجدد با حفظ پایداری ابعادی و دمائی، رنگ پذیری، چسبندگی و چاپ پذیری باعث شده است که رزین HIPS به عنوان یکی از ۵ رزین اصلی درکاربردهای الکتریکی، ترکیبات ساختمانی و اجناس عمومی مطرح گردد. HIPS به عنوان یک رزین غیر کریستالی دارای خواص متنوعی مانند رزین های PE, PP و…. می باشد. در مورد ساختار مولکولی، با تغییر درجهت کریستالیزاسیون، تغییر قابل توجهی در خواص و ابعاد رزینهای ورق HIPS به وجود نمی آید. علاوه بر آن پلیاستایرن با ویسکوزیته مذاب کم در اثر گرما، فرایند ، ترموفرمینگ و شکل دهی اسفنجی (توده ای) به آسانی تخریب نمی گردد. ورق های HIPS از مقاومت ضربه ای و گرمائی عالی و قالبگیری فوق العاده ای بر خوردارند. علاوه برآن امکان فرایند این ورقها با روش های مختلف قالبگیری میسر می باشد. ورق hips را با نام ورق هایمپک در بازار می توان تهیه نمود

ورق پلاستیک HIPS
ورق پلی استایرن معمولی

ورق پلاستیک پلی استایرین با نام اختصاری GPPS که جهت مصارف عمومی مورد استفاده قرار می‌گیرد، معمولاً بایستی دارای خواص نظیر مقاومت خوب در برابر حرارت، قدرت ضربه پذیری مناسب و سیالیت خوبی در هنگام فرایند باشد. این پلی استایرنها خواص دی الکتریکی و استحکام بالایی دارند به همین دلیل در مصارف الکتریکی کاربرد بالایی دارند. نام تجاری این محصول در بازار ایران کریستال می‌باشد.

ورق HIPS مقاوم

این نوع ورق پلی استایرن با نام اختصاری ورق high-impact polystyrene) HIPS) مقاوم به ضربه است و به همین دلیل در ساخت ظروف و بدنهٔ لوازم خانگی کاربرد دارد. نام تجاری این ماده در بازار ایران ورق هایمپک می‌باشد.

ورق پلی استایرن انبساطی یا یونولیت

این نوع ورق پلی استایرن با نام اختصاری Expanded polystyrene) EPS) نوعی پلیمر سفید رنگ که به آنها یک عامل فوم کننده اضافه شده است؛ که در ایران با نام یونولیت شناخته می‌شود.

موارد مصرف ورق HIPS

برای تولید ظروف یک بار مصرف، وسایل الکترونیکی، بدنه ساعت، تلویزیون، رادیو، لوازم ورزشی، اسباب بازی، عایق برودتی دربدنه یخچال‌ها، فریزرها و وسایل خانگی

برای اطلاع از قیمت ورق های پلیمری از طریق لینک زیر با ما تماس بگیرید

ارتباط با ما

ورق HIPS
نوشتهٔ پیشین
ورق GPPS
نوشتهٔ بعدی
ورق abs

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.