ورق GPPS

ورق پلاستیک

ورق GPPS کریستال

ورق GPPS یا ورق کریستال ورقی شفاف با درصد بلورین بالا بوده که می تواند به عنوان جایگزینی ارزان قیمت برای دیگر پلاستیکهای شفاف استفاده شود. نام تجاری این ورق پلاستیک کریستال می باشد. کریستال در صنایع ساختمان به عنوان سقف کاذب، در صنایع یخچال سازی، صنایع تزیینی و … استفاده می شود. این ورق GPPS کریستالی و شکننده می باشد. همچنین مقاومت آن در برابر UV پایین بوده و فقط برای کاربردهای داخلی مناسب می باشد. این محصول از پایداری ابعادی مناسبی برخوردار است.

مناسب برای اکستروژن و دارای کاربرد در سقف کاذب، صنایع ساختمان، صنایع بسته بندی و ظروف یکبار مصرف

مشخصات فنی ورق GPPS یا ورق کریستال :

ورق GPPS که با نام تجاری کریستال در بازار شناخته شده میباشد دارای شفافیت بی نظیر بوده که این نشان گرفته از ساختار مولکولی پلی استایرین میباشد که درصد بلورینگی پائینی را داراست ورقهای کریستال کاربرد وسیعی در صنایع مختلف را داراست. ورق GPPS یا ورق کریستال در اشکال مختلف مانند شفاف ، یخی ، گالشی و مشجر تولید می شود .

بسپار پلی استایرن که بر خلاف سایر پلاستیکها شفاف است، در برابر جذب آب، مقاومت خوبی داشته و عایق حرارتی و الکتریکی بسیار خوبی می باشد. در حال حاضر، ظرفیت تولید این ماده حدود ۳/۲۱ میلیون تن است که پیش‌بینی می‌گردد با رشد ۲ درصدی به حدود ۵/۲۳ میلیون تن در سال ۲۰۱۲ افزایش یابد. مصرف جهانی این ماده در حال حاضر حدود ۴/۱۶ میلیون تن است که پیش بینی می‌شود تا سال ۲۰۱۲و۲۰۱۷ به ترتیب به حدود ۱۹و ۸/۲۱ میلیون تن بالغ گردد. سهم این بسپار از مصرف بسپار های اساسی حدود ۷/۷ درصد است و در ۳ گرید EPS ، GPPS ، HIPS تولید می گردد.

ورق پلاستیک GPPS

گرید معمولی ورق GPPS کریستال

این بسپار به دلیل خواصی مانند شفافیت، مقاومت در برابر جذب رطوبت، نداشتن بو و مزه، عایق الکتریسیته و نیز خاصیت قالب پذیری خوب با استقبال فراوانی روبرو شد. به همین جهت این بسپار در ساخت وسایلی نظیر لوازم بهداشتی، ورزشی، صنایع اتومبیل‌سازی، لوازم خانگی، صنایع الکتریکی، کامپیوتر، پنکه، ریش تراش و… بکار می رود .

کاربرد ورق GPPS یا ورق کریستال :

۱- سقف کاذب

۲- صنایع ساختمانی و بهداشتی

۳- ظروف یکبار مصرف

۴- صنایع بسته بندی

۵- دکوراسیون داخلی

۶- پارتیشن بندی

۷- قاب روشنائی (مهتابی)

برای اطلاع از قیمت ورق های پلیمری از طریق لینک زیر با ما تماس بگیرید

ارتباط با ما

نوشتهٔ پیشین
ورق PET
نوشتهٔ بعدی
ورق HIPS

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست